Jokić ODMARAO u pobjedi Denvera, Dončić "tripl dablom" SRUŠIO Bjelicu i Sakramento (VIDEO)

Nikola Jokić nije imao potrebu da se pretjerano troši u susretu protiv Šarlota u kojem je Denver došao do rutinske pobjede od 100:86, jer su ostali Nagetsi bili veoma raspoloženi.

Iako bez povrijeđenih Gerija Herisa i Pola Milsapa, te Džamala Mareja koji je napustio susret sa Hornetsima, tim iz Kolorada je bez problema slavio, a prednjačio je Majkl Porter Džunior sa 19 poena i osam skokova, Mejson Plamli je ubacio 15, Džerami Grant 14, a Vil Barton 13 poena.

Srpski centar je za 29 minuta provedenih na parketu ubacio 12 poena, uz pet pogođenih od devet pokušaja iz igre, od čega je imao jedan neuspješan šut za tri. Tome je dodao po osam skokova i asistencija, dvije blokade i ukradenu loptu. Kod gostiju Teri Rozije je ubacio 20 poena.

A Jokić je opet imao nekoliko sjajnih poteza, jedan od njih je i ova asistencija:

Sakramento, koji je ponovo bio bez Bogdana Bogdanovića, poražen je na svom parketu od Dalasa u čijem timu Boban Marjanović nije dobio minutažu.

Nemanja Bjelica je za Kingse igrao 36 minuta, a učinak mu je bio 11 poena (4-8 za dva, 1-4 za 3), 12 skokova, pet asistencija i dvije “krađe”. Diaron Foks je ubacio 27 poena uz 12 asistencija, Harison Barns i Badi Hild su ubacili po 25, a Marvin Begli III 12 poena.

Međutim, sve to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz od meveriksa u kojima je do “tripl dabla” stigao Luka Dončić 25 poena, 15 skokova i 17 asistencija.

Pomogli su mu Set Kari sa 21, Tim Hardavej Džunior sa 18, Dvajt Paule sa 17, te Dorian Fini-Smit sa 15 i Maksi Kleber koji je ubacio 14 poena.