Jokić odveo Denver u polufinale: Kroz dramu do novog trip-dabl učinka (VIDEO)

Denver Nagetsi plasirali su se u polufinale zapadne konferencije, pošto su u petoj utakmici bili bolji od Minesota Timbervulvsa sa 112:109 i riješili pitanje plasmana u ovoj seriji sa rezultatom 4:1

Nikola Jokić

Iako je srpski centar Nikola Jokić igrao vjerovatno i najgoru šutersku partiju ove sezone, pošto je šutirao 8/29 iz igre, srpski reprezentativac je ponovo ostvario tripl-dabl i to sa 28 poena, 17 skokova i 12 asistenicija.

Džamal Marej odigrao je briljantnu partiju pošto je ubacio 35 poena i u većem dijelu meča jedini je uspjevao da nadomjesti Jokićevu slabiju poentersku partiju, pošto ostatak ekipe takođe nije odigrao na zavidnom nivou, navodi Sportal.

Ponovo su Nagetsi katastrofalno ušli u utakmicu pošto su na zaostatku od 15 poena bili već sredinom prve četvrtine, a Minesota je prvi put u ovoj seriji izgledala nadmoćno u odnosu na njih u apsolutno svakom aspektu igre. To i nije baš sjajna činjenica ako se uzme u obzir da je Denver igrao na svom terenu, ali su domaći ponovo uspjeli da se vrate.

Djelimično već u ostatku prve četvrtine pošto su na kraju iste izabranici Majka Melouna prepolovili zaostatak i bili na -7. Minesota je prednost od dva posjeda uspjevala da održi tokom čitave druge četvrtine, ali Denver dobrom sekvencom rezervnih igrača i kombinacijom sa startnom petorkom potpuno preokreće rezultat i sa minimalnom prednošću odlazi na poluvrijeme.

Očekivano, u ostatku utakmice mogli smo da gledamo rezultatsku klackalicu koja je počela od samog starta drugog poluvremena. Imali su par sekvenci Timbervulvsi tokom kojih su prijetili da se ponovo odvoje, ali je Denver uspijevao to da spriječi i nagovještavala se još jedna šokantna završnica ova dva tima.

Da tako ne bude pokušali su da se pobrinu Porter i Gordon. Pri rezultatu 97:96 na par minuta prije kraja najprije je krilo Denvera pogodilo trojku, da bi nakon neiskorišćenog napada Minesote poentirao i Gordon, te odvojio Nagetse na +6 i nešto ozbiljniju prednost praktično prvi put na meču.

Ipak, ekspresno su izjednačili Timbervulvsi preko Edvardsa i Aleksander-Vokera 01:46 do kraja meča. Jokić je poentirao sa bacanja za 104:102, da bi na drugoj strani odmah uzvratio Tauns. U narednom napadu Nikola je pokupio svoj promašaj i  poentirao, a nakon promašaja Taunsa ponovo je Jokić poentirao na 30 sekundi do kraja i to pod faulom.

Konli nije dao mira Denveru trojkom u narednom napadu, a nakon što je Brus Braun bio siguran sa penala, na drugoj strani za -2 poentirao je Edvards i to nakon ofanzivnog skoka. Jokić je fauliran u sljedećem posjedu, a nakon što je promašio prvu bacanje, drugi put bio je siguran. Minesota je iskoristila jedini tajmaut koji im je preostao, ali je nakon njega Edvards promašio za tri poena.