Jokić uspješniji od Bjelice: Nagetsi pokvarili Karijev rekord (VIDEO)

Stef Kari je postao prvi košarkaš koji je u NBA ligi ubacio 3.000 trojki, ali je Golden Stejt na svom parketu poražen od Denvera sa 86:89.

Goste je do pobjede vodio Nikola Jokić sa 22 poena (8/14 za dva, 0/5 za tri, 6/8 slobodna bacanja), 18 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, a na parketu je proveo nešto više od 35 minuta.

Pored njega dvocifren kod Nagetsa bio je još Vil Barton, a ubacio je poen manje.

Na drugoj strani Kari je postigao 23, Endrju Vigins 21, Geri Pejton II 11, a Huan Toskano-Anderson 10 poena.

Bjelica je za 18 minuta igre imao učinak od pet poena (2/3 za dva, 0/1 za tri, 1/1 bacanja), osam skokova je jedne asistencije.

Inače, gosti su na poluvremenu imali 24 poena viška, u posljednji period ušli su sa plus 15, ali su domaćini imali šansu i za preokret, međutim, na kraju je Denver stigao do 17. trijumfa u sezoni, a Golden Stejt je upisao sedmi neuspjeh.

Aleksej Pakuševski je sa još nekoliko igrača van stroja zbog korona virusa, a njegova Oklahoma je poražena na gostovanju Sakramentu sa 117:111.