JOŠ SAMO 2 KORAKA Đoković preokrenuo Rubljova i ušao u polufinale Vimbldona (VIDEO, FOTO)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona pobjedom nad Rusom Andrejom Rubljovim sa 3:1.

Po setovima je bilo 4:6, 6:1, 6:4, 6:3.

Đoković je ovom pobjedom nastavio pohod ka 24. grend slem tituli, a 8. na Vimbldonu.

U prvom setu vidjeli smo rezultatski egal. Ni jedan ni drugi teniser nisu uspjeli da naprave prednost, sve do 9. gema kada je Novak izgubio brejk, a Rubljov to iskoristio i poveo sa 1:0.

Drugi set i druga priča. Potpuna dominacija Đokovića. Srbin je napravio duplji brejk došao do vođstva od 5:0, a završetak seta bila je samo formalnost i sa 6:1 potpuno razbija protivnika.

Kako je odgrao 2. tako je nastavio i u 3. setu Đoković. Odmah je došao do brejka i čuvao ga do kraja 3. seta. Posljednji gem u 3. setu bio je i najbolji u cijelom meču.

Prvo je Novak prospustio 2 set lopte, a onda pravi rolerkoster. Rubljov se ne predaje i on u 3 navrata dolazi do brejk-lopti, ali je Novak pokazao da je najbolji kada je najteže spašava brejk lopte i iskorištava tek 5. set loptu za potpuni preokret u meču.

I ponovo rani brejk Srbina u 4. setu. Nakon uvodna 2 gema bez brejka, Novak uzima gem na protivnikov servis što je Rubljova stavilo u izuzetno nezavidnu poziciju.

Servirao je sjajno Novak i Rus nije uspio da nađe način da mu uzvrati. Đoković je napravio još jedan brejk u posljednjem gemu i set završio sa 6:3 i plasirao se u polufinale.

U narednom kolu čekaće ga Italijan Janik Siner koji je bio bolji od Rusa Romana Safijulina.

Rubljovu je ovo bilo 8. grend slem četvrtfinale, a još nikada nije uspio da uđe među 4 najbolja i moraće da sačeka bar US open.

TOK MEČA ĐOKOVIĆ : RUBLJOV 3:1 (4:6, 6:1, 6:4, 6:3)

4. set

6:3 Novak ide u polufinale!

5:3 JOŠ SAMO 1 GEM! Đoković je sačuvao servis i sada će Rubljov servirati za ostanak u meču.

4:3 Ne dozvoljava Rubljov da ga Novak dokrajči. Servirao je sjajno Rus u ovom gemu, a i jedan i drugi teniser maksimalno su pustili ruku. Izvrsne poene gledali smo u ovom gemu, a i publika se probudila.

4:2 Novak nastavlja da čuva svoj servis. Vrlo blizu je pobjede Srbin ako nastavi ovako dobro da servira.

3:2 Ostaje u igri Rubljov. Izuzetno bitan gem za Rusa koji je uspio da ga osvoji i da sebi kakve takve šanse da može do preokreta. Nije Novak imao nikakve šanse u ovom gemu.

3:1 Đoković ne dozvoljava ribrejk. Iako je bilo 30:30, srpski teniser odsrvirao je 2 jako dobra servisa i ostavio Rusa bez šansi.

2:1 IDE BREJK! Đoković stiče prednost u 4. setu i dolazi do brejka nakon iskorištene 2. brejk lopte. Stao je servis Rubljovi i to je ono što je iskoristio Srbin. Izuzetan nivo defanzive ponovo Đokovića.

1:1 I Đoković dobro otvara 4. set na svoj servis. Vidi se da već dugo traje ovaj meč i da i jedan i drugi igrač osjećaju posljedice posljednjeg gema 3. seta u koji su uložili sve napore. Rubljov bez šanse za brejk.

1:0 Nakon sjajne završnice 3. seta Rubljov je osvojio prvi gem u 4. Nije novak imao nikakve šanse da ga ugrozi.

3. set

6:4 NOVAK PRAVI PREOKRET! Sve je sjajno funkcionisalo u ovom setu. Napravio je Novak 1 brejk koji mu je bio dovoljan za osvajanje seta. Ipak kockao se Novak, imao je Rubljov 3 brejk lopte u posljednjem gemu, ali se Srbin izvukao. Najbolji gem do sada vidjeli smo na ovom meču i to je bio upravo onaj posljednji u 3. setu. Prvo je Đoković imao 4:15, a onda je dopustio da se igra na razliku. Tek tada vidjeli smo vrhunski tenis na obje strane, a Đoković je iskoristio tek 5. set loptu.

5:4 Ostaje Rubljov u igri. Imao je sjajan ritern na početku gema Novak za 15:15, ali to je bilo sve- Izbombardovao ga je Rus servisima do kraja gema, a sada će Srbin servirati za vođstvo u setovima.

5:3 Novak čuva prednost brejka. Sada je Srbin sjajno odservirao ovaj gem, pa Rubljov nije imao nikakvu šansu za povratak u meč. Đoković je na korak od preokreta u meču.

4:3 Izvukao se Rubljov. Imao je Novak šansu za dupli brejk, ali je nakon vrhunske razmjene Rubljov pogodio bekhend paralelu, a kasnije i u narednim poenima sjajan bio u relijima. Đoković i dalje ima brejk prednosti.

4:2 Potvrido je Đoković brejk. Servis funkciiniše perfektno za sada i to je ono što je falilo u prvom setu. Izgleda Novak fizički jako dobro, dok je Rubljov već nakon nekoliko dužih razmjena pokazao umor.

3:2 NOVAK DOLAZI DO BREJKA! Prvu brejk loptu iskoristio je Đoković u ovom gemu. Podigao je nivo tenisa na takav nivo igre, da Rubljov više ne može da ga prati. Dominira Novak u relijima i sjajno se kreće po terenu. Ukrotio je servis Rusa i sada ima prednost u 3. setu.

2:2 Novak uzvraća istom mjerom. Bez izgubljenog poena dolazi do gema, izjednačenje.

1:2 Lagano Rubljov osvaja ovaj gem. Bez izgubljenog poena, Rus je sjajno servirao i nije dopustio Novaku promil šanse, a Srbin je napravio 2 neiznuđene greške iz forhenda.

1:1 Đoković se izvukao u ovom gemu! Srbin je spasio 2 uzastopne brejk lopte kada se činilo da ćemo gledati isti scenario kao u drugom setu, samo sa obrnutim ukogama.

0:1 Rubljov osvaja prvi gem u 3. setu. Sjajan tenis gledamo trenutno na Centralnom terenu.

2. set

6:1 ĐOKOVIĆ OSVAJA SET! Perfektan povratak nakon hladnog tuša i gubitka prvog seta. Novak je potpuno razbio Rubljova. Đoković je maksimalno podigao nivo igre, a u posljednjem gemu iako se igralo na razliku, Rubljov nije imao šansu da ugrozi Novaka.

5:1 Dolazi Rubljov do osvajanja prvog gema u ovom setu. Vidjeli smo par prelijepih poena u ovom gemu, a jedan od takvih bio je Novakov insajd in forhend.

5:0 Još jedan inzvanredan gem Srbina. Ponovo bez izgubljenog poena. Sada je Đoković vezao 10 uzastopnih poena i dolazi na korak od osvajanja 2. seta i izjednačenja.

4:0 Kakav gem Novaka i dupli brejk! Đoković dolazi do ogromnog vođstva i to brejkom bez izgubljenog poena. Rubljov je potpuno potonuo nakon prošlog gema i napravio 2 greške iz otvorenog bekhenda.

3:0 Izvukao se Novak!Mogao je Rubljov ekspresno da napravi ribrejk, ali je Srbin spasio 2 brejk lopte. Prvu inzvanrednim servis vinerom, a potpom mu je Rubljov neiznuđenom greškom iz bekhenda poklonio poen. Servis je odradio posao u nastavku gema.

Rubljov na travi

2:0 Đoković pravi brejk! Ponovo je Srbin pokazao nevjerovatan nivo defanzive. Imao je Novak 15:40, sjajno je odservirao Rubljov, a onda u narednom poenu Rus je dominirao, Novak se sjajno branio i iz kontra napada dolazi do poena.

1:0 Đoković dolazi do prvog gema u drugom setu. Oporavio se Srbin od hladnog tuša i na sjajan način otvorio 2. set.

1. set

4:6 Rubljov vodi sa 1:0 u setovima! Nevjerovatno je kako je Đokovićev nivo igre opao kako je meč odmicao. Imao je veliku priliku Srbin da se vrati u ovaj set, ali je u ključnim trenucima iz bekhenda 2 puta pogodio mrežu.

4:5 Rubljov pravi brejk. Iskoristio je Rus prvu brejk loptu i sada će servirati za osvajanje prvog seta. Ima Novak problema sa ubacivanjem prvog servisa. Drugi servis uvijek servira nešto sporije i rubljov iz riterna dolazi do dominantnog položaja u poenu.

4:4 Uzvraća Rubljov istom mjerom. Siguran gem za RUsa. Ulazimo u najbitniju fazu seta.

4:3 Đoković osvaja ovaj gem najlakše do sada. Prvi put Rubljov nije uspio da osvoji poen na servis Srbina.

3:3 Kakvo olakšanje je osjetio Rubljov naKon ovog gema. Imao je Đoković 15:40, a nakon toga i prednost, ali je Rus uspio da odbrani sve 3 brejk lopte. Nevjerovatan nivo odbrane pokazao je Đoković na prednost Rubljova, kada je stigao nemoguće, a nakon toga Srbin osvaja poen.

3:2 Siguran Đoković. Srpski teniser ovaj gem je osvojio više na poklon Rubljova, nego na svoju dobru igru. Rus je napravio 2 neiznuđene greške što je Novaku olakšalo put za dalji razvoj gema.

2:2 Vrlo agresivnoodigrao je Rubljov ovaj gem. Pokušao je Novak izlaskom na mrežu da poremeti Rusa, ali se nije to ispostavilo kao dobra ideja.

2:1 Održava Đoković svoj servis i ne dozvoljava Rubljovu da mu se približi. Srbin je jedini poen Rubljovu dopustio napravivši duplu grešku. Preljiep poen odigrao je Novak u posljednjem inu ovog gema, od početka do kraja.

1:1 Imao je veliku šansu Novak da dođe do brejk lopti odmah na startu. Na 15:30 Srbin je mogao lagan forhend plasirati po paraleli, na dio terena koji Rubljov nije mogao braniti na mreži, ali je pokušao da ga iznenadi, što nije bila dobra ideja. Nakon toga Rubljov je sjajno odservirao i osvojio gem.

1:0 Đoković lako osvaja prvi servis gem. Dobro je servirao Srbin i sigurno dolazi do vođstva. Uspio je Rubljov da osvoji 2 poena, ali ništa više od toga.

PRIJE MEČA

Novak je redom dobijao Pedra Kaćina, Džordana Tompsona, Stanislasa Vavrinku i Huberta Hurkača, koji je jedini uspio da mu uzme set na turniru.

Sa druge strane, Rubljov se namučio da dođe do ove faze takmičenja. U prvom kolu savladao je Maksa Pursela sa 3:0, Aslana Karatseva takođe sa 3:0, zatim Davida Gofana sa 3:1 i onda je uslijedio najteži meč, koji je trajao skoro 4 sata, a igrao se 5 setova, protiv Aleksandra Bublika.