ĐOKOVIĆ SAZNAO POTENCIJALNOG RIVALA Meč za pamćenje na Vimbldonu, Rus jedva izbjegao veliki preokret (VIDEO)

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u četvrtfinale Vimbldona po prvi put u karijeri.

Andrej Rubljov

Trenutno sedmi igrač svijeta bio je bolji od Aleksandera Bublika u pet setova rezultatom 3:2.

Posle gotovo tri i po sata igre po setovima je bilo 7:5, 6:3, 6:7, 6:7, 6:4.

Ruski predstavnik je sa po jednim brejkom u prva dva seta osvojio iste za manje od sat i po vremena i stekao se utisak da će bez većih problema proći dalje.

Međutim, pitao se nešto i Kazahstanac koji osvaja naredna dva poslije taj-brejkova i tako meč uvodi u peti set bez iti jednog brejka i uz dvije sačuvane meč lopte koje je Rubljov imao u četvrtom setu.

Ipak, Bublik nije imao snage za više. Poklekao je u sedmom gemu petog seta kada protivnik stiže i do trećeg brejka na meču koji je bio dovoljan za prolaz dalje.

Rubljov je tako zakazao duel sa Novakom Đokovićem u narednoj rundi, pod uslovom da aktuelni šampion prethodno savlada Huberta Hurkača.

Prije tog, dobili smo dva neočekivana rezultata.

Bugarski teniser Grigori Dimitrov je eliminisao od nedavno člana Top 10 na ATP turu Frensesa Tijafoa i to ubjedljivo rezultatom 3:0. Po setovima je bilo 6:2, 6:3, 6:2 za sat i 40 minuta igre u zaostalom meču trećeg kola.

U osmini finala Dimitrova očekuje još teži posao i meč sa Holgerom Runeom.

Kada je riječ o ruskom teniseru Romanu Safijulinu, trenutno 92. na svijetu, on je eliminisao Denisa Šapovalova, 29. igrača svijeta, rezultatom 3:1. Kanađanin je osvojio prvi set sa 6:3, nakon čega je Safijulin uzvratio sa tri seta u nizu – 6:3, 6:1, 6:3 i slavio u osmini finala.

On među osam najboljih čeka najverovatnije Janika Sinera, navodi B92.