Jubilarna 10. titula: Igokea srušila Borac u Boriku i osvojila prvenstvo BiH

Košarkaši Igokee jubilarni 10. put su šampioni prvenstva BiH, a oni su u drugom meču finalne serije bili bolji od banjalučkog Borca.

Oni su u banjalučkoj dvorani Borik slavili sa 76:62 i tako sa ukupnih 2:0 postali šampioni BiH.

Borac je u prvoj četvrtini izgledao bolje. Banjalučani su nošeni domaćom publikom stekli minimalnu prednost 17:18 nakon prve dionice.

Ipak zaigrali su mnogo bolje Igosi u drugom periodu. Primjetna je bila veća energija u odbrani, a aleksandrovčani su pronalazili dobra rješenja i u napadu. Dolazi do preokreta Igokea i sa prednošću 37:31 odlaze na poluvrijeme.

U sličnom ritmu nastavili su gosti u nastavku. Nisu izabranici Zorana Kašćelana uspjeli da pariraju realno kvalitetnijem protivniku. Igokea je u posljednji period ušla sa 61:49 i bilo je jasno da Borcu treba čudo u posljednjoj četvrtini da dođe do trijumfa.

Sačuvali su prednost košarkaši Igokee i na kraju zasluženo osvojili titulu.