KAKAV ŠOK Sjeverna Makedonija elimisala Italiju u baražu za Katar

Danas svi igraju fudbal, a to je pokazala Sjeverna Makedonija pobjedivši Italiju sa 1:0 za prolaz u finalnu rundu kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvensvo u Katar.

Do ovog prvorazrednog iznenađenja Sjeverna Makedonija došla je u sudijskoj nadoknadi vremena golom Trajkovskog u 92. minutu i to sjajnim, van 16 metara.

Sjeverna Makedonija će za plasman u Katar igrati protiv Portugalije koja je večeras bila bolja od Turske sa 3:1 iako su Turci čak imali penal kod 2:1.

Vels je pobijedio Austriju sa 2:1, a Švedska i Češka igraju produžetke nakon što je nakon 90 minuta rezultat bio nerješen 0:0.

Susret između Škotske i Ukrajine je odgođen za junim a slekcija Rusije je izbačena iz baraža pa je Poljska izborila direktan plasman u finale.