KAKO I DOLIKUJE DERBIJU Boka nakon preokreta srušila River i prošla u polufinale Kupa

Fudbaleri Boke juniors plasirali su se u polufinale argentinskog Liga kupa pošto su izbacili najomraženijeg rivala River plejt na stadionu "Mario Alberto Kempes" rezultatom 2:3 (1:1).

Kavani sa koptom

Još jedan Superklasiko o kojem će se pričati. Ponovo smo vidjeli ludilo u derbiju zemlje svjetskog šampiona, momente preokreta i trijumf Boke u domu “milionera”.

A, sve je počelo tako savršeno po “domaće” kada je pukla sredina terena Boke praktično sa nekoliko dodavanja. Napravljen je višak koji koristi mlađani Klaudio Ečeveri da asistira Migelu Borhi, a ovaj zapaljuje stadion  “Mario Kempes”. Podsjećanja radi, Ečeveri je nedavno otkupljen od Mančester sitija za 10.000.000 evra.

Boka je uzvratila tek u nadoknadi prvog poluvremena kada je poslije odličnog prodora iskusnog Advinkule, Merentijel na penalu sačekao loptu i poslao je u mrežu Franka Armanija.

U 52. minutu smo bili svjedoci detalja koji je okrenuo tok meča kada je Romero izvadio loptu iz mreže spriječivši autogol Boke. No, aribtar Perez pokazao je da je u pitanju prednost Rivera i čekalo se nekoliko minuta na potvrdu te odluke. Konačno, utvrđeno je da nije gol za ekipu Martina Demikelisa i od tog momenta sve je krenulo nizbrdo za domaće, pišu Sportske.net.

Edinson Kavani se poklonio na stadionu koji nosi naziv po kultnom Argentincu u 62. minutu poslije centaršuta Zenona za 1:2. Fenomenalni “Matador” i u poznim igračkim godinama briljira. Pet minuta kasnije Migel Merentijel još jednom pogađa kada je natrčao na odbitak poslije pokušaja Kavanija za 1:3!

Jurio je River penale. Romero sve živo branio, ali nije mogao u sedmom minutu nadoknade udarac Dijaza. Vremena ipak nije bilo i slavlje za Boku je moglo da počne.

Boka će u polufinalu igrati protiv Estudijantesa.