KAKO JE PALA ZVEZDA Više od utakmice pričaće se o sudijama

Da je Budućnost u Beogradu odigrala dobro, odigrala je. Da je u Zvezdinoj igri škripalo, jeste. Ali, pojedine odluke sudijskog trija Boltauzer – Radović – Hordov u trećoj dionici, baš kada je domaćin izgradio najveću prednost, dovele su do preokreta od kog se crveno-bijeli u finišu nisu oporavili.

FOTO ALEKSANDAR DIMITRIJEVIĆ/RAS SRBIJA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Budućnosti prvi meč ABA finala sa 76:80, uz nekoliko sramnih odluka sudija u trećoj četvrtini ove uvodne borbe za regionalni tron i plasman u Evroligu.

Naime, Zvezda je za tri uvodna minuta treće četvrtine stiglae do svoje najveće prednosti 47:39.

Nije ta prednost ni uvećana, niti zadržana, jer su dva brza pogotka gostiju primakla Budućnost, a razbesnila publiku. Naročito kada je dosuđen koš zbog “silazne putanje”, što su navijači vidjeli kao sudijsku grešku, pa arbitre “častili” povicima o lopovluku.

Međutim, nervoza koja se tada uvukla u redove domaćih, zbog novih problematičnih odluka onih zaduženih za dijeljenje pravde, dovela je i do faula Feldina, a onda i do tehničke greške Alimpijeviću.

Te odluke, koje bi mogle da se okarakterišu i kao sramne, uz Gordićevu trojku iz samog ćoška smanjile su prednost domaćih na 49:48 u 25. minutu. I, na tome se onda gosti nisu zaustavili.

Da nije bilo Ročestija (do tog trenutka 7 od 11 timskih asistencija) i razigranog Omića, nalet Podgoričana bi bio još strašniji po crveno-bijele, ali je upravo pomenuti tandem održavao minimalnu prednost branioca trona. Do minut i po prije kraja treće dionice.

Tada su, poslije drugog uzastopnog izjednačenja, gosti preko solo-prodora Ivanovića poveli sa 55:57, natjeravši Alimpijevića da okupi ekipu na minut i napravi plan za završnicu. Međutim, kakav god da je plan tada napravljen, lijeka za nove trojke Podgoričana nije bilo, piše Blic.

Konačan rezultat bio je 80:76 za Podgoričane.

Drugi duel ove serije, koja se igra dok neko ne dođe do tri trijumfa, na programu je već u utorak od 18.30, takođe u beogradskoj hali “Aleksandar Nikolić”, a treća utakmica je u petak od 20 sati u Podgorici.