Kasno buđenje Bijeljinaca: Igokea sigurna u prvom polufinalnom meču Lige BiH

Košarkaši Igokee bez puno muke upisali su pobjedu u prvom meču polufinala Lige BiH.

slavlje košarkaša Igokee

U dvorani u Laktašima pred oko stotinjak gledalaca savladana je ekipa Budućnosti iz Bijeljine konačnim rezultatom 94:74.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Nikola Marić sa 21 ubačenim poenom, a njega su ispratili Brajant Kraford sa 14, koliko je dodao i Haris Delalić.

Kod gostiju istakao se Milivoje Božović koji je stigao do brojke od 27 poena, a jedini raspoloženi osim njega bio je još Vojin Ilić sa 15 poena.

Gosti su dobro ušli u ovaj meč, vodili većim dijelom prve četvrtine, ali ipak na prvu pauzu su otišli sa poenom minusa.

Igokea je furiozno ušla u drugu četvrtinu i stavila do znanja da nema opuštanja ni u trenucima kada se sezona bliži kraju. Nakon 20 minuta igre prednost je iznosila 16 poena.

U nastavku je prednost dostizala i maksimalnih plus 23, ali Budućnost se nije predavala te su tokom posljednjeg kvartala prednost spustili na pristojnih 10 razlike, ali do većeg podviga nisu mogli.

Naredni susret ove dvije ekipe igra se već u srijedu, kada će domaćin biti ekipa Budućnosti.