KIKS ZVEZDE TSC pokvario rođendansko slavlje

Crvena zvezda je doživjela prvi kiks u prvenstvu Srbije jer je na svom terenu odigrala neriješeno 1:1 protiv TSC.

Zvezdina prednost u odnosu na Partizan sad je smanjena na pet bodova razlike. Trener Crvene zvezde Miloš Milojević nije mogao da računa na povrijeđene Mirka Ivanića i Milana Rodića.

Tek dvije-tri prilike imala je Zvezda tokom prvog poluvremena, najprije onu koju Kagva nije iskoristio u 19. minutu kada je pogodio stativu.

Azarov je u finišu prvog dijela izgubio loptu Ratkov mu je oduzeo i uposlio Sašu Jovanovića koji je savladao Borjana – 0:1.

Izgledalo je da će tu prednost gosti odnijeti i u drugo poluvreme, ali je Zvezda poslije slobodnog udarca Kataija i odličnog centaršuta Nemanja Milunović bio najviši u skoku, lopta je pogodila stativu, odbila se do golmana Ilića u mrežu – 1:1.

Tokom drugog poluvremena navijači Crvene zvezde su priredili i vatromet, kojim su proslavili rođendan Marakane, a pritisak koji su stvorili nije donio rezultat.

Kanga je u 48. minutu imao i dobru priliku, ali je golman Ilić dobro intervenisao. Bukari je zatim pogodio prečku a nedugo zatim golman Ili je odbranio novi udarac Kange.

Zatim jeTSC je izdržao nalete domaćina i uspio da osvoji  bod na ”Rajku Mitiću”.