ŠAMPION NE POSUSTAJE Zvezda preživjela Novi Sad

Crvena zvezda je u zaostalom meču petog kola savladala Vojvodinu u Novom Sadu 2:0  i tako sačuvala pet bodova prednosti u odnosu na Partizan.

Prvo poluvrijeme će što prije željeti da zaborave obje ekipe a jedino vrijedno pomena je šansa Aleksandra Kataija koji nije uspio da savlada golmana domaćih Lazara Carevića.

U nastavku je prvo Vojvodina zaprijetila u 51.minuti kada je Uroš NIkolić pogodio stativu.

Kazna za promašaj je došla veoma brzo. Eraković se sjajno ubacio pronašao Aleksandra Pešića koji je zatresao mrežu Vojvodine.

Bjekoviću, marš iz saveza

Navijači Crvene zvezde su u prvom dijelu istakli parolu “Bjekoviću, marš iz saveza”. Rukovodstvo beogradskog tima se ne slaže sa procedurom izbora a glavni kandidant za mjesto predsjednika saveza je Nenad Bjeković, bivši član uprave Partizana.

Devet minuta kasnije nakon igranja rukom i asistencije iz VAR sobe pokazan je penal za Zvezdu. Siguran izvođač bio je Gelor Kanga.

Zvezda je i nakon toga imala dvije dobre prilike, ali se prvo istakao Carević a zatim je Katai zakasnio.

U 84.minuti veliku šansu je propustio Ibrahim Mustafa koji je sa sedam metara šutirao pravo u golmana