VELIKA ŠTETA Zvezda pala sa penala

Crvena zvezda je poražena na startu grupne faze Lige Evrope. Monako je slavio 1:0 u Beogradu iz penala koji je realizovao Bril Embolo u 74.minuti.

Beograđani imaju za čim da žale. U prvom dijelu imali su veliku šansu preko Osmana Bukarija koji je šutirao iz dobre pozicije a odlično je intervenisao golman Nibel.

U nastavku je domaći tim prijetio.Stvorio je bolje prilike a Kanga je pogodio prečku i šutirao pored gola. Na kraju stigla je kazna za promašaje. Srnić je nesmotreno oborio Golovina a Embolo je bio siguran.

U finišu šansu je imao i Milunović međutim Nibel je odbranio.

Nakon VAR provjere nema novog penala za Monako. Milunović odličan nakon kornera, a Nibel je odbranio.

Pritisak Zvezde u ovim trenucima.

Zvezda traži penal nakon pada Bena ali nema ništa od jedanaesterca.

73.min – Penal za Monako koji je skrivio Slavoljub Srnić. Embolo je pogodio za vođstvo i 1:0. Odmah izmjena Nikolić za Srnića.

71. min – Katai je iz dobre situacije šutirao preko gola.

70.min Monako je preuzeo inicijativu i oslobodio se pritiska Zvezde.

61.min – Zvezda umalo da dođe do vođstva. Pokušao je Katai iz skraćenog kornera ali je NIbel izvukao loptu a nakon toga je u prilici bio Sanogo.

Sve veći pritisak Zvezde!

56.min – Prečka! Kakva šansa za Zvezdu. Udarac Kange je zaustavila prečka a nakon toga je Katai promašio dobru priliku nakon kornera.

Izmjena u timu Zvezde Ben umjesto Pešića.

52.min -Kontra Zvezde u kojoj Aleksandar Katai nije zahvatio loptu.

51. min -Vanderson je pokušao iz daljine i nije bio precizan.

Nastavljen je meč u Beogradu. Kanga i Bukari su riješili nesugalasice koje su imali na kraju prvog dijela.

43.min -Sjajna kontra Zvezde! Bukari se našao sam ispred Nibela, a golman Monaka je odbranio. Iz kornera je pokušao Milunović.

41.min -Opasan nalet Monaka koji je prekinut zbog nedozvoljene pozicije.

38.min – Šteta za Zvezdu. Pogriješio je golman Monaka nakon ubacivanja iz kornera a Dragović nije uspio da je pošalje u mrežu.

35.min -Monako i dalje drži loptu u svom posjedu dok Zvezda čeka priliku iz kontranapada.

25.min -Period utakmice bez pravih prilika , igra se na polovini terena i čeka greška rivala. Gosti imaju veći posjed.

16.min – Kamara je imao sjajnu šansu za gol. Našao se sam ispred Borjana i šutirao pred gola.

9.min Velika prilika za Zvezdu. Pešić nije uspio da zahvati loptu nakon ubacivanja Rodića.

7.min Prvi žuti karton za Dragovića.

Visok ritam na početku utakmice. Za sada nije bilo prilika. Bukari pravi probleme odbrani Monaka ali nema konkretnije opasnosti po gol tima iz Kneževine.

Na stadionu je preko 30.000 navijača.

Počeo meč na stadionu Rajko Mitić.

Očekivalo se da će možda na sredini terena zajedno zaigrati Kangva i Sanogo, usljed odsustva Ivanića, međutim uz defanzivnog vezistu iz Obale Slonovače mjesto će zauzeti univerzalac Slavoljub Srnić, dok će Gelor Kanga zauzeti nešto ofanzivniju poziciju.

Trener Miloš Milojević odlučio je da se francuskom predstavniku suprotstavi sljedećim snagama: Borjan – Eraković, Milunović, Dragović, Rodić – Sanogo, Srnić – Bukari, Kanga, Katai – Pešić.

Pored njih, sa klupe će šansu čekati: Vasiljević, Pankov, Motika, Mustafa, Kangva, Nikolić, Ben, Stanković, Leković, Kulibali, Gobeljić, Mitrović.

Gosti će igrati u sljedećem sastavu: Nibel – Disasi, Marijapan, Badijašil – Vanderson, Kamara, Fofana, Kajo Enrike – Minamino, Golovin – Ben Jeder.

Klupa: Didion, Žan Lukas, Jakobs, Matazo, Akliuš, Sar, Agilar, Dijata, Embolo, Magasa, Želson Martins, Oku.