KO ČEKA TAJ DOČEKA Partizan Sokerbet osvojio trofej poslije 32 godine

Odbojkaši Partizan Sokerbeta su pobjednici 57. Kupa Srbije 2021/22. u konkurenciji seniora. Partizan Sokerbet je danas, u Hali sportova u Lajkovcu, pred 2800 gledalaca, savladao Mladi radnik iz Požarevca sa 3:1, po setovima 25:17, 23:25, 25:15 i 25:22, poslije 101 minuta igre.

Partizan Sokerbet je osvojio osmu titulu, prvu posle 1990. godine.

U duelu Beograđana i Požarevljana, Partizan Sokerbet bio je koncentrisaniji i kvalitetniji, i zasluženo je stigao do titule.

Početak meča bio je u znaku Partizana Sokerbet, pošto je tim Bojana Janića sjajnom blok igrom i odličnim napadima stigao do prednosti. Do kraja seta je tim iz Beograda povećavao stečeno vođstvo i sa 25:17 je poveo sa 1:0.

Nakon izjednačenog starta drugog seta, Mladi radnik je preuzeo incijativu i u nastavku seta je održavao maldu razliku. Uspio je Partizan pred završnicu ovog seta da stigne do izjednačenja, ali na kratko, pošto su Požarevljani na kraju uspeli da poravnaju ukupan rezultat sa 25:23 došao da poravnanja ukupnog rezultata.

Treći set bio je sušta suprotnost u odnosu na prethodni. Ekipa koju sa klupe predvodi Bojan Janić je od početka do kraja bila dominantnija i ubedljivo je gradila prednost. Na kraju je Partizan Sokerbet još jedno poveo u ovom finalu – 25:15.

Iako je Mladi radnik bio bolji rival u čitavom toku četvrtog seta, Partizan Sokerbet je u završnici najpre stigao do izjednačenja, nakon čega je preokrenuo rezultat. U veoma izbudljivoj završnici, Beograđani su uspjeli da sačuvaju minimalnu prednost is a 25:22 su stigli do pobede od 3:1.