KONTROVERZAN PENAL U derbiju Prve lige Srbije dosuđen "nepostojeći" penal, mreže gore (VIDEO)

Fudbaleri OFK Beograda ostvarili su važnu pobedu u 11. kolu Prve Lige Srbije, savladavši Smederevo rezultatom 2:1 na gostovanju.

Stadion Karaburma

Ipak, ovaj meč obilježila je kontroverzna situacija koja je izazvala mnogo diskusija.

Situacija se odigrala u 28. minutu kada je glavni sudija Marko Delibašić pokazao na bijelu tačku. Snimak spornog trenutka brzo se proširio i izazvao mnogo polemike.

Napadač OFK Beograda, Nikola Mituljikić, krenuo je brzo prema golu protivnika, ušao u kazneni prostor Smedereva i zatim pao nakon kontakta sa defanzivcima.

Domaći igrači su se pobunili i okružili sudiju, ali Delibašić nije promijenio svoju prvobitnu odluku, piše Sportal.

Kasnije, iskusni Dejan Georgijević preuzeo je odgovornost i postigao gol iz penala u 30. minutu, postavivši konačan ishod ovog meča. Sporna situacija ostala je glavna tema razgovora nakon utakmice.