OFK GAZI Romantičari slavili u derbiju i pokazali da su najbolji tim Prve lige Srbije

Fudbaleri OFK Beograda nastavili su pobjednički niz - u 11. kolu Prve lige Srbije, u derbiju, savladali su Smedrevo 2:1 i sa još veće udaljenosti gledaju konkurente.

Stadion Karaburma

Romantičari sada “bježe” drugoplasiranim Smederevcima devet bodova, a trećeplasiranoj Kolubari deset.

Ukoliko ne bude većih iznenađenja do kraja sezone koja se polako zahuktala, OFK Beograd će, tamo negdje u junu, ozvaničiti povratak u elitni rang srpskog fudbala.

Ekipa Sime Krunića zabilježila je u nedjelju devetu pobjedu ove sezone – najvažniju do sada jer je u pitanju dirketni konkurent za prvo mjesto.

Rival je bio takođe nekadašnji stalni član elitnog društva srpskog fudbala, koji, poput tima sa Stare Karaburme, ove sezone svim silama želi nazad u društvo najboljih.

Danas su Smederevci, ipak, naišli na jačeg od sebe.

Sva tri gola na meču viđena su u prvom poluvremenu, koje je, po sadržini, bilo daleko interesantnije od drugog, opreznijeg, taktički zahtijevnijeg za obje strane.

Gosti su poveli već u 7. minutu preko Georgijevića, Smederevo je uzvratilo u 16. golom Obradovića, da bi na isteku pola sata igre Romantičari povratili vođstvo i baš tim golom odnijeli sva tri boda, piše B92.

Strijelac je ponovo bio Georgijević – iz penala.