KORAK KA TITULI Zvezda srušila Radnički za plus 7 (VIDEO)

Crvena zvezda je napravila veliki korak ka novoj tituli. Beograđani su u derbiju 1. kola plej-ofa savladali Radnički sa 3:0, te stekli sedam bodova više u odnosu na niški tim.

FOTO A. DIMITRIJEVIĆ/RAS SRBIJA

U prvom dijelu sudije sui male puno posla. Prvo je zaprijetio Rodić. Lijevi bek Zvezde tom prilikom i oboren pa su domaći tražili penal. Na drugoj strani Radnički je tražio penal u 13. minuti. Nakon udarca Kojaševića, lopta je pogodila u ruku Branka Jovičića, a sudija je samo pokazao da se meč nastavi.

U 22.minuti penal za domaće. U šesnaestercu je oboren Dušan Jovančić a sudija Novak Simović je pokazao na bijelu tačku . Siguran izvođač bio je Ričmond Boaći.

Tri minuta kasnije umalo izjednačenje. Nakon kornera Crnomarković je sjajno šutirao, a golman Zvezde Milan Borjan sjajno intervenisao i spriječio gol.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela majstorija Marka Marina. Sjajno je vezista Zvezde prošao kroz odbranu Radničkog, a onda je zaobišao i golmana Ristića koji ga je oborio. Penal je sigurno izveo El Fardu Ben.

Na početku drugog dijela Zvezda je došla do trećeg gola. Grešku odbrane iskoristili su Ben i Boaći . Krilni igrač je odlično proigrao napadača koji je drugim golom na utakmici praktično riješio pobjednika.

Nakon toga ritam je pao i nije bilo previše uzbuđenja. Zvezda je tako nanijela tek drugi poraz Radničkom u šampionatu.