Košarka

"Željko nije Partizan" Košarkaški analitičar smatra da klub ne treba da se identifikuje kroz jednog čovjeka

Željko Obradović je dao ostavku u sredu posle podne na mesto trenera KK Partizan, te izazvao lavinu u crno-bijelom svijetu koja i dalje ne prestaje.

Željko Obradović
FOTO: ANADOLIJA/FILIP STEVANOVIC

Željko Obradović je u srijedu, dan nakon poraza Partizana u Evroligi od Panatinaikosa, dao ostavku na mjesto trenera Parnog valjka i od tada lavina u crno-bijelom svijetu ne prestaje.

Najprije je Izvršni odbor odbio njegovu ostavku, pa su ga navijači čekali na aerodromu Nikola Tesla, a potom je uslijedio i razgovor između najtrofejnijeg trenera Evrope i rukovodstva tima. Posljednja informacija je da je sastanak Upravnog odbor koji je bio zakazan za ovu subotu u 11 časova pomjeren za početak sedmice koja je pred nama, prenosi Sportal.

Pročitajte još

Kada su sportske vijesti u pitanju, ova saga oko statusa Željka Obradovića, izaziva najveću pažnju javnosti i mnogi igrači – što aktivni, što bivši – javljaju se, kako bi dali mišljenje u vezi sa istom.

Posljednji u nizu kojeg su novinari pozvali kako bi čuli njegovo mišljenje je Milutin Aleksić, bivši košarkaš, a sada analitičar.

– Partizan mora da postoji i poslije Željka. Ja razumijem ove poruke i ovu ljubav i opet ću ponoviti, to je veličanstveno što se dešava, ali u realnosti život nije takav. Željko nije Partizan, Partizan je postojao prije njega i postojaće i poslije njega. Još jednu stvar bih rekao, ispašće ja kao zvezdaš veći partizanovac. Ima ljudi kvalitetnih koji rade u tom klubu, ne treba identifikovati Partizan=Željko. To umanjuje vrijednost ljudi koji tu rade 25 godina, 30, imamo razne ljude koji tu rade. Imamo Acu Matovića koji je osam sati u hali – objasnio je Aleksić.

Potom je dodao:

– Onda imamo jednog Aleksandra Džikića koji sutra može da dođe, Saleta Đorđevića, Čanka, Peru Božića. To su sve prvo moji drugari, druga stvar veliki trener, rade velike poslove. Ne treba umanjivati vrijednost tih ljudi. To je moje lično mišljenje, možda ja griješim, ali ja ovo posmatram kao bilo koju drugu firmu ili instituciju. Ne bih volio da se baca sjenka na druge ljude, zbog jednog čovjeka, koji zaslužuje ove stvari, ovu ljubav, veličanstvene stvari, ponavljam – naglasio je Aleksić.

FOTO: MILJANOV KORNER - SPORTSKI PODKAST/YOUTUBE/SCREENSHOT
FOTO: MILJANOV KORNER - SPORTSKI PODKAST/YOUTUBE/SCREENSHOT

Aleksić je, na kraju, imao savjet za sve u Partizanu.

– Mislim da treba da se donese radikalna odluka jer smatram da sezona u Evroligi matematički teško može da se stigne. Ja bih lično iskoristio situaciju da se afirmiše Finac (Murinen), da se mladi igrači afirmišu, da se pravi neki kostur za sljedeću godinu. Ako se i dalje jedno povjerenje i Željko odluči, ja ne vidim svrhu ići sa strancima i skupim igračima i afirmisati njih bez promovisanja naših igrača, bez mladih igrača na kojima će Partizan da opstaje u budućnost – zaključio je Aleksić.

Podsjetimo, trening Partizana, prvi poslije trodnevne pauze je zakazan za ovu subotu u 17 sati.