Nikola Topić je poslat u razvojnu G ligu, gdje nastavlja da impresionira. U porazu njegove Oklahome Siti Blu, Srbin je bio među najboljim na ovom susretu. Imao je 28 poena, šest skokova i isto toliko asistencija.
Opet je pokazao raskoš svog talenta Topić i jasno je da je zreo da igra u pravoj NBA ligi. Red je da mu ukažu povjerenje čelnici Oklahome i da bude u 12 aktuelnog šampiona, prenosi Sportal.
Pored Topića, kod Oklahome su se istakli Bohajm sa 26, Pričard sa 20, Smit sa 14, Rouz sa 11 i Manson sa deset poena.
Goste su do pobjede predvodili Banton sa 33, Keli sa 22, Armstrong sa 17, Robinson Erl sa 16 poena i 13 skokova, Edvards sa 15 i Hodž sa 12 poena.
Topić je poslije duge pauze zbog teške povrede ukrštenog ligamenta koljena, ali i borbe sa rakom testisa, odigrao četiri utakmice za razvojni tim zvaničnog NBA šampiona i malo je reći da se vratio sa ogromnom željom za igrom.
Bilježi prosječno 19 poena uz 54,2 odsto u šutu iz igre, ali i sedam asistencija, 2,5 skoka i 0,8 ukradenih lopti.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.