KOŠARKAŠICE SRBIJE U DRUGOM KRUGU EP U Zrenjaninu pala i Rusija

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije igraće u drugom krugu Evropskog prvenstva. Izabranice selektora Marine Maljković, u mnogo boljoj utakmici u odnosu na prvi duel protiv Bjelorusije, u drugom kolu su savladale Rusiju sa 77:63 i sa maksimalnim učinkom već osigurale plasman u narednu rundu.

Rusija je otvorila utakmicu u Zrenjaninu serijom 5:0, ali reprezentacija Srbije nije dopustila protivniku da se odvoji na samom početku, pa je uzvratila serijom 6:0 za vođstvo 6:5. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu do reultata 10:10, a onda je domaći tim ponovo napravio seriju od 6:0. Na prvi odmor izabranice Marine Maljković odlaze sa velikih 7 poena viška (23:19). Kontrolu rezultata Srbija je imala i u drugoj dionicu koju je dobila sa 18:16, pa je na poluvrijeme otišla sa plus 9 (42:31).

U trećoj četvrtini Srbija se našla u velikim problemima. Počele su Ruskinje polako ali sigurno da tope prednost, a do izjednačenja su stigle na dva minuta i 33 sekunde do kraja treće dionice (49:49). Iako je Rusija u nastavku imala i tri poena prednosti, u posljednjih 10 minuta ekipe su ušle izjednačene (53:53).

Posljednju dionicu Srbija otvara serijom 9:0 za vođstvo 62:53  u 34. minutu meča. Ovo je bila dobra pozicija da izabranice Marine Maljković “stanu na loptu” i polušaju mirno privesti utakmicu kraju. Odgovorila je Rusija serijom 7:0 pa je na polovini poslednje četvrtine stigla na -2 (62:60). Međutim to je bilo sve što su Ruskinje uradile u ovom meču, jer je domaći tim u nastavku zaigrao sigurnije i došao do pobjede koja je značila i plasman u narednu rundu Evropskog prvenstva.

Najefikasnija na utakmici bila je Ana Dabović sa 16 poena, 15 je dodala Dajana Butulija, a 12 Jelena Bruks. Kod Rusije je najefikasnija bila Anastasija Šilova sa 11 koševa.

Posljednji meč u grupi “D” Srbija igra u nedjelju protiv Belgije.