KRAJ ZA KRAJINOVIĆA Medvedev napravio korak ka prvom mjestu

Filip Krajinović je izgubio u 3. kolu mastersa u Indijan Velsu od prvog nosioca, aktuelnog šampiona US Opena, Rusa Danila Medvedeva sa 6:2, 7:6 (7:1).

Somborac koji je bio postavljen za 27. kosturaša ispustio je brejk prednosti u drugom setu. U prva tri gema prvog seta bile su tri brejk lopte Medvedev je svoje dvije realizovao, Krajinović svoju nije, pa je Rus brzo vodio 3:0.

Prvi set je Medvedev završio bez problema, da bi napravio brejk već na startu drugog. Međutim, Filip tada pravi preokret, te dolazi do vođstva od 4:2.

Krajinović, ipak, nije uspio da zadrži prednost, a na 4:4 preokreće od 0:30. Na kraju, odlučivao je taj brejk u kojem je Rus bio ubjedljiv.

Rival u osmini finala mu je Grigor Dimitrov, koji je ranije u dva seta pobijedio Rejlija Opelku. Dosad su se sastali četiri puta, Medvedev vodi sa 3:1 u međusobnom skoru, uključujući i nedavnu pobjedu u Sinsinatiju.

Ukoliko osvoji titulu, Medvedev će biti u prilici da u jednom trenutku do kraja sezone bude prvi na svijetu (što zavisi i od njegovih rezultata, ali i Novakovih do kraja godine), ali poslije Indijan Velsa sigurno neće zauzeti Novakovo mjesto na čelu ATP karavana. Tako da je Đoković za sada, siguran.

Iz ATP-a su potvrdili da Rus prije Završnog mastersa u Torinu, Medvedev ne može da bude prvi. Ukoliko ne osvoji titulu u pustinji, Medvedevu se smanjuju šanse da bude najbolji na planeti do kraja godine.