KRV NIJE VODA Dajana Bošković predvodila odbojkašice BiH do epskog preokreta na Evropskom prvenstvu

Odbojkašice BiH ostvarile su pobjedu na otvaranju Evropskog prvenstva, pošto su poslije velikog preokreta savladale Švajcarsku rezultatom 3:2, po setovima 16:25, 25:15, 23:25, 25:17, 15:6.

Odbojkašice BiH

BiH bila je izraziti favorit pred meč sa Švajcarskom, ali su morali da naprave veliki preokret u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva, gdje su još Italija, Rumunija, Hrvatska i Bugarska.

Švajcarska je veoma lako dobila prvi set, ali je istom merom uzvratila BiH i izjednačila.

BiH je vodila tokom čitavog drugog seta, imali su i pet poena prednosti u jednom trenutku, ali su sve to prosuli u završnici seta. Sa dvije mini serije Švajcarska se vratila i povela i uvijek je bila za korak ispred BiH.

Na 24:23 iskoristile su prvu set loptu i došle do prednosti.

BiH bila je demoralisana, pa je u četvrtom setu Švajcarska ponovo držala sve pod kontrolom, ali se onda sve okrenulo. BiH dolazi do preokreta i uvodi meč u peti, odlučujući set.

Tamo se sve preokrenulo i BiH je imala šest poena prednosti u petom setu. A onda odjednom, drama! Švajcarska je izjednačila na 13:13 i ušli smo u neizvjesnu završnicu. Iskoristili su treću meč loptu i pobijedili, prenosi Sportal.

Do trijumfa su ih predvodili Dajana Bošković i Edina Begić sa po 18 poena.

U poraženom sastavu istakle su se Kunzler sa 18 i Štork sa 17 poena.