LAJOVIĆ BEZ TROFEJA U MONTE KARLU Fonjini stigao do najveće titule u karijeri

Dušan Lajović nije uspio da osvoji trofej u Monte Karlu, a on je finalu izgubio od Italijana Fabija Fonjinija 2:0 (6:3, 6:4) poslije 95 minuta igre.

Lajović je u prvom setu, prvi došao do brejka za vođstvo od 2:1, međutim, Fonjini je odmah uzvratio na isti način, a Italijan je osvojio četiri gema u nizu, za vođstvo od 5:2 pa je imao priliku da mirno privede set kraju.

Drugi set počeo je sa dva vezana brejka, prvi koji je napravio Fonjini, a potom je Lajović uzvratio ribrejkom. U naredna dva gema oba igrača bila su sigurna na svoj servis, da bi Fonjini potom došao do brejka za vođstvo od 3:2, a ovo mu je bilo dovoljno da dođe do konačne pobjede.

Uprkos porazu u finalu Lajović će upisati veliki napredak na ATP listi na kojoj je pred Masters u Monte Karlu bio na 48. mjestu.