LEO PROKOCKAO POBJEDU Sloga u posljednjoj sekundi izvukla remi u Trebinju

Rukometaši Leotara i dobojske Sloge remizirali su u 8. kolu Premijer lige BiH rezultatom 28:28.

RUKOMETNI KLUB LEOTAR

U jednom od derbija ovog kola trebinjska publika mogla je uživati u sjajnoj rukometnoj predstavi.

Na startu meča nijedna ekipa nije uspjela da se rezultatski odlijepi, igralo se gol za golom. Najveću prednost u prvom poluvremenu imao je Leotar 12:10, ali se na pauzu otišlo neriješenim rezultatom 14:14.

Silovito su krenuli Trebinjci u drugom poluvremenu. Odmah su stekli prednost od 2 gola razlike, a nakon 45 minuta igre, na semforu je bilo 24:20 za plavo-bijele što je bila i najubjedljivija prednost jedne ekipe na ovom meču.

Ipak nisu odustajale Dobojlije. Na krilima fenomenalnog Stanka Stankovića Sloga je se vratila u rezultatski egal. Leotar odlazi ponovo na +3 golovima Marka Parežanina i Vladimira Stankovića, ali baš onda kada se činilo da će izabranici Dragiše Koraćevića upisati pobjedu uslijedio je šok.

Sloga se na krilima Miličevića potpuno vratila u igru. Na 15 sekundi do kraja na semaforu je pisalo 28:27 za Leotar, a sedmerac je izvodio pomenuti Stanković za Slogu. Fenomenalni Miloš Knežević brani udarac najboljem igraču Sloge, ali nakon toga ponovo je lopta pripala Dobojlijama. Ovog puta Knežević nije uspio da postane heroj svoje ekipe, a Sloga dolazi do velikog boda u posljednjoj sekundi meča.

Najefikasniji u ekipi Leotara bio je Marko Parežanin sa sedam golova, dok je Stanković postigao devet za Slogu.