Liga 6 će se igrati u Mrkonjić Gradu: Mladost od gotovog umalo napravila veresiju, ali na kraju ipak izborila plej-of

Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada ostvarili su plasman u Ligu 6 BiH, pošto su u posljednjem kolu regularnog dijela na svom parketu bili bolji od ekipe Posušja sa 59:56.

Oni su ovom pobjedom i teoretski obezbjedili mjesto među 6 najboljih, te ishod susreta Sparsa i Leotara koji je počeo poslije ovog nema nikakav rezultatski značaj, pošto bolji međusobni skor je na strani ekipe iz Mrkonjić Grada.

Ipak, nije sve tako sjajno krenulo za momke Gorana Sladojevića. Gosti iz Posušja odigrali su rasterećen meč u želji da pobjedom dođu korak bliže opstanku, a kao po pravilu takvi protivnici bivaju najteži.

Brzih 9:0 na početku meča domaćini su brzo prosuli, pa nakon 10 minuta bivaju u zaostatku od pola koša 15:16.

Neefikasan meč sa puno borbe nastavljen je i u drugoj četvrtini. Uvodni minuti su pripali Posušju koje se odvojilo i do 7 poena viška, ali kraj su bolje priveli domaći, te na pauzu odlaze sa istim minusom – 31:32.

Drugo poluvrijeme donijelo je i dosta bolju igru ekipe Mladosti u defanzivi, pa su protivnika sveli na samo 8 poena u trećoj četvrtini i pred posljednjih 10 minuta igre imali prednost od 5 razlike 45:40.

U istom ritmu nastavili su početkom posljednje dionice, rasla je prednost i do 14 poena viška, te su svi vidjeli Mladost kao pobjednika. Ipak, da ne bude sve tako jednostavno pobrinuli su se gosti. Serija 13:0 vraća totalnu neizvjesnost u meč, te dodatnu nervozu domaćinu, koji je na kraju pobjedu morao zaraditi sa linije slobodnih bacanja. Na kraju Mladost – Posušje 59:56.

Najefikasniji u redovima Mladosti bili su Špago i Ćup sa 17, odnosno 12 poena, dok se u Posušju istakao Mart sa 15 koševa.