ŠIROKI IPAK PREJAK Mladost ubjedljivo poražena u Pecari

Košarkaši Širokog Brijega su savladali ekipu Mlaodsti iz Mrkonjić Grada u drugom kolu Lige za prvaka.

Široki Mladost

Domaćini su bili bolji rezultatom -104:86, po četvrtinama je bilo 26:21,22:14, 31:18,25:33 .

Od početka meča je Široki uspostavio svoj tempo igre i što je rezultiralo vođstvom. Druga četvrtina je bila ključna, jer su u njoj Širokobriježani uspjeli skroz da slome otpor Mrkonjićana i da odu na dvocifrenu prednost nakon 20 minuta igre – 48:35.

Drugo poluvrijeme je bilo odrađivanje posla izabranika Ivana Velića čija je prednost rasla i preko 20 poena razlike. Svu moć i revanš za poraz od Slobod Tuzle su iskalili na ekipi iz Mrkonjić Grada.

Najefikasniji u redovima Širokog Brijega su bili Josip Čović sa 22 poena i Duje Brala sa 18 , dok se kod Mladosti istakao Lazar Đurović sa 19 poena.

Širokom je ovo prva pobjeda u Ligi za prvaka, dok je Mladost doživjela drugi neuspjeh.