BANJALUČANI BEZ ŠANSE U PECARI Široki Brijeg lagano do pobjede protiv Borca u derbiju kola

Košarkaši Borca iz Banjaluke doživjeli su poraz u Pecari u okviru 4. kola Lige za prvaka od ekipe Širokog Brijega.

Širokobriježani su slavili rezultatom 82:67 (26:7,15:19,22:14,19:27).

U Pecari je viđena lagana pobjeda domaćina koji je praktično nakon odličnog starta utakmice i napravio ključnu razliku. Druga četvrtina je pokazala neke znake života Banjalučana, ali je to bilo nedovoljno jer su domaći imali veliki plus – 41:26.

Kako je bilo u prvom poluvremenu, nastavilo se i trećoj dionici gdje su izabranici Ivana Velića samo uvećavali svoj dvocifreni plus.

Posljednjih 10 minuta je Borac zaigrao bolje i uspio da ublaži poraz koliko toliko.

Najefikasniji kod Širokog Brijega su bili Martin Junaković sa 18 te Karlos Pepin sa 15 poena, dok se kod Borca istakao Džejrod Vest sa 17 postignutih koševa.

Ovom pobjedom su se domaćini izjednačili na tabeli sa izabranicima Zorana Kašćelana jer i jedni sada imaju 2 pobjede i 2 poraza.