(FOTO) Duel starih rivala pripao Banjalučanima: Borac preko Širokog Brijega do 4. trijumfa u ABA 2 ligi

Košarkaši banjalučkog Borca stigli su do novog trijumfa u ABA 2 ligi, pošto su u okviru 9. kola regionalnog takmičenja savladali ekipu Širokog Brijega sa 74:68

Po četvrtinama bilo je 16:20, 19:14, 20:9 i 19:25

Duel koji se igrao u novosadskoj dvorani Spens u sklopu trećeg “balona” donio je izjednačen duel većim dijelom meča.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu tokom prvih 20 minuta susreta, a izabranici Zorana Kašćelana prevagu su napravili u trećoj četvrtini u kojoj su slavili 20:9 i ispostaviće se napravili krucijalnu razliku.

Pokušali su se Širokobriježani vratiti u duel u posljednjoj dionici, prišli na minus od 4 razlike na minut do kraja poslije trojke Jukića, ali je Borac uspio privesti meč kraju i upisati novu pobjedu.

Najistaknutiji pojedinac meča bio je Amsal Delalić sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 10 skokova, pratio ga je Vest sa 15, a kapiten Radoš Šešlija meč je završio sa 10 poena.

Kod Širokog izdvojio se Čolak sa 17 koševa, Junaković i Natal su dodali po 11.

Borac je slavljem nad Širokim stigao do 4. trijumfa u ABA 2 ligi i sada je na skoru od 4:5, dok je Širokom ovo bio tek drugi poraz uz 7 pobjeda