VRŽINA DEBITOVAO TRIJUMFOM Slavija nakon drame i produžetka srušila Borac, te upisala prvu pobjedu u sezoni

Košarkaši Slavije upisali su prvu pobjedu u Ligi BiH, pošto su nakon produžetka bili bolji od ekipe Borca sa 80:77 .

Debitantski nastup Aleksandra Vržine na klupi tima iz Istočnog Sarajeva protekao je u mnogo oscilacija i dramatičnoj završnici, koji su njegovi izabranici na kraju ipak riješili u svoju korist.

Iako smo gledali rezultatsku klackalicu u prvoj dionici, drugi period je u potpunosti pripao domaćinima u kom su se odvojili i na dvocifrenu prednost od 10 poena na kraju prvog poluvremena.

Banjalučani se nisu predavali, topili su prednost Slavije, te u posljednjoj četvrtini došli i do vođstva. Ušlo se u neizvjesnu završnicu s linije penala, a meč je u produžetak odveo Džerod Vest, nakon što je fauliran na šutu za 3, te sva tri pokušaja realizovao. Regularni dio meča završen je rezultatom 70:70. Negodovali su domaći zbog ove odluke, a reakciju pokazali u produžetku u kom su slavili sa 10:7.

U redovima pobjednika istakao se Henri Tansklej sa 18 poena, 16 je dodao Darko Demjanović uz čak 15 uhvaćenih skokova, dok je Portugalac Diante Bah takođe imao dabl dabl učinak sa 15 poena i 14 skokova.

Kod Borca Džerod Vest je ubacio 25, dok je Radoš Šešlija dodao 16 poena.

U narednom kolu Borac će dočekati Posušje, dok Slavija gostuje u komšiluku na Ilidži ekipi Sparsa