Banjalučani neefikasni u Skenderiji: Borac poražen na gostovanju kod Bosne

Košarkaši Banjalučkog Borca poraženi su na gostovanju u Sarajevu od ekipe Bosne sa 70:60 u okviru 19. kola Lige BiH.

detalj iz meča Bosna - Borac

Po četvrtinama bilo je 20:15, 17:11, 17:17 i 16:17.

Dobro su meč u Skenderiji započeli izabranici Zorana Kašćelana, stigli do prve veće prednosti na početku meča od 5:12, a onda u potpunosti stali u preostalom djelu prve četvrtine. Ubacili su samo 3 poena, što je Bosna iskoristila i nakon prvih 10 minuta na svom kontu imala prednost od 20:15.

Loša igra u napadu nastavila se i u drugoj dionici meča. Teško su košarkaši Borca pronalazili put do koša domaćina, dok je prednost Bosne rasla i na dvocifrenu razliku, kojom se i završilo prvo poluvrijeme. Na desetominutni odmor otišlo se sa rezultatom 37:26.

Treća četvrtina donijela nam je igru u serijama na obje strane. Bosni je pripao početak treće četvrtine, dok je kraj prošao u režiji Banjalučana. Uspio je Borac doći na dva posjeda razlike i 45:39, ali onda je ponovo uslijedila bolja igra domaćih, koji su razliku vratili na onu s poluvremena, plus 11.

Otvaranje posljednje dionice pripalo je Borcu. Prišli su gosti na već viđenih minus 6, ali onda je uslijedio opet isti scenario. Odbila je Bosna i taj nalet sa mini serijom i praktično u tom trenutku prelomila susret u svoju korist. Na kraju konačnih 70:60.

Najjefikasniji u redovima Bosne bili su Hadžifejzović i Zubac sa po 13 poena, Karuters 11, a Božović je dodao 10 uz 15 skokova.

Sa druge strane raspoloženiji od ostalih bio je Vuk Bošković sa 13 poena, Vest je dodao 11, a oni su bili i jedini dvocifren pošto je prvi pratilac Milošević dodao 9 poena.

U narednom kolu Borac će dočekati Slobodu, dok će studenti na megdan Sparsu.