(FOTO) Borac slavio u srpskom derbiju: Borik neosvojiva tvrđava za Trebinjce

Košarkaši Borca savladali su ekipu Leotara u okviru 10. kola Košarkaške lige BiH rezultatom 71:59.

U utakmici koja je bila neefikasna i u kojoj banjalučka publika nije vidjela previše “ljepote” izabranici Zorana Kašćelana bolje su se snašli.

Borac je dobro počeo, stekao prednost na startu, ali su Trebinjci uspjeli da smanje razliku u finišu, pa je Borac nakon prvog kvartala imao prednost 18:15.

Ekipa Marka Ičelića pokazala je veću borbenost u nastavku. Uspio je Leotar da uđe u egal meč, a i jedna i druga ekipa igrale su izuzetno tvrdo, pa je Borac na poluvrijeme otišao zadovoljniji, rezultat je bio 34:33.

Rezultatska klackalica nastavila se u drugom poluvremenu. Tvrde odbrane, dosta izgubljenih lopti i slobodnih bacanja. Takvu situaciju bolje je iskoristio Leotar koji je sa prednošću od 52:50 otišao u posljednju četvrtinu.

I smjenjivale su se ekipe u vođstvu sve do posljednja četiri minuta kada je Borac počeo da pogađa van linije 6.75 i napravi osjetnu razliku. Pokušali su plavo-bijeli da ih stignu, ali su izabranici Zorana Kašćelana zaigrali još bolje odbranu i upisali drugu uzastopnu pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Vuk Bošković sa 11 poena, dok je Vasilije Milović kod Trebinjaca postigao 13.

I jedna i druga ekipa sada su na skoru 5-5. Borac će u narednom kolu u Prijedor u goste ekipi Spartaka, dok će Leotar dočekati Spars.