Derbi opravdao očekivanja: Borac bolji od Leotara u Trebinju

Košarkaši Borca savladali su ekipu Leotara u Trebinju u okviru 21. kola košarkaške lige BiH.

Izabranici Zorana Kašćelana u vrlo zanimljivoj utakmici slavili rezultatom 85:80.

Nema sumnje da je u derbi opravdao očekivanja, a ekipe su se konstantno smjenjivale u vođstvu.

Borac je sa minimalnom prednošću dobio prvu četvrtinu, da bi sa +3 otišao na poluvrijeme. Trebinjci su mnogo bolje zaigrali u trećem periodu kiji su dobili 26:21, pa je plavo-bijeli tim sa prednošću od dva poena ušao u posljednju četvrtinu.

Ipak, kada je bilo najpotrebnije, Banjalučani su bili najbolji. Borac je uspio da prekrene rezultat i na kraju dođe do pobjede u Trebinju.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je centar Borca Teodor Simić sa 22 poena, dok je na drugoj strani Vasilije Milović postigao 17.

Borac je na 3. mjestu na tabeli sa skorom od 13 pobjeda i 8 poraza, a Banjalučani su već obezbjedili plasman u Ligu za prvaka.

Leotar je sa druge strane bez šansi da uđe u plej-of, a nallazi se na 6. poziciji sa de