(VIDEO, FOTO) Gosti najavili žalbu, snimak govori suprotno: Leotar u dramatičnoj završnici slomio Orlovik, Preldžiću poništen koš za pobjedu

Spektakularan meč odigrali su košarkaši Leotara i Orlovika u okviru 16. kola Košarkaške lige BiH u Trebinju, a gosti su se nakon meča oglasili, te istakli da će uložiti žalbu, nakon što je njihov koš za pobjedu poništen.

Leotar je u dvorani Miloš Mrdić slavio rezultatom 90:89, a mnogo prašine podiglo se u posljednjoj sekundi meča kada je poništen koš za pobjedu ekipe iz Žepča.

Fenomenalan meč odigrale su ove dvije ekipe. Bolje je počeo Orlovik stekao prednost na startu, da bi Leotar u finišu prvog poluvremena preokrenuo.

Došli su Trebinjci do vođstva u nastavku meča, ali su uspjeli da ispuste i 11 poena prednosti, pa se u posljednjem minutu ušlo u neizvjesnu završnicu.

Na semaforu je bilo 90:89, imao je Leotar posljednji napad, ali se Marko Rikalo sapleo i izgubio loptu. Uslijedila je kontra ekipe Orlovika, a mladi Edo Preldžić pogodio je za tri poena uz zvuk sirene.

Ipak sudije su odlučile da ne priznaju koš, smatrajući da je vrijeme za igru isteklo. Uslijedila je burna reakcija igrača i klupe Orlovika, ali odluka nije promijenjena.

Nakon utakmice stiglo je i zvanično saopštenje ekipe iz Žepča u kome su najavili da će uložiti žalbu na ovu odluku.

– Nakon teške utakmice u Trebinju KK “Leotar” je slavio rezultatom 90:89. KK”Orlovik Nansi” Žepče odlučio je uložiti žalbu na sudijsku odluku u kojoj je saopšteno da koš Ede Preldžića u zadnjim stotinkama utakmice nije važeći jer lopta nije izbačena na vrijeme. Javnost će biti blagovremeno obaviještena o daljim dešavanjima od strane KK”Orlovik Nansi” Žepče – navodi se u saopštenju.

Ipak, gledajući drugi, malo bolji ugao, Preldžić nije uspio da izbaci loptu na vrijeme, pa je samim tim odluka sudija ispravna, a Trebinjci su na kraju odnijeli zasluženu i vrlo važnu, osmu pobjedu u borbi za Top 6.

Kako se vidi na fotografiji, u trenutku kada je Preldžić još uvijek imao loptu na ruci, zasvijetlile su diode na tabli koša, što je značilo kraj meča,