ORLOVIK PAO U BORIKU Banjalučani nakon preokreta slavili u derbiju kola

Košarkaši Borca savladali su ekipu Orlovika u derbiju 18. kola košarkaške lige BiH.

Banjalučani su slavili rezultatom 78:70, a po četvrtinama je bilo (17:25, 18:14, 22;11,21:16).

Viđena je prava derbi utakmica uz veliki preokret domaćina.

Gosti iz Žepča su odlično otvorili meč i imali prednost nakon prve četvrtine od 8 poena. Međutim, Banjalučani su zaigrali bolje i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 35:39 za Orlovik.

Ključan period utakmice je bila treća četvrtina u kojoj su momci iz dvorane Borik zategli odbranu i primili samo 11 poena, uspjeli da preokrenu meč u svoju korist i u posljednoj dionici su je sigurno održavali i upisali veliku pobjedu.

Najefikasniji u redovima pobjednika su bili Džejrod Vest sa 20 poena, pratio ga je Amsal Delalić sa 14, dok je kod Orlovika bolji od ostalih bio Amar Mehić sa 17 poena.

Borac nakon ove pobjede ima učinak od 11 pobjeda i 7 poraza, dok je ekipa Orlovika na 8 pobjeda i 10 poraza.

Banjalučani će u narednom kolu u goste ekipi Bosne, dok će Orlovik dočekati Sparse na svom parketu.