(FOTO) NASTAVLJENA AGONIJA BANJALUČANA Peti vezani poraz košarkaša Borca, Studenti ubjedljivo trijumfovali u Boriku

Košarkaši Borca doživjeli su ubjedljiv poraz od Bosne na svom parketu 74:57 u 8. kolu Lige BiH.

Konačan rezultat glasio je u korist Sarajlija, a po četvrtinama je bilo (21:11, 9:20, 13:23 i 14:20)

Iako su izabranici Zorana Kašćelana odlično ušli u meč i na kraju prve četvrtine imali dvocifrenu zalihu, došlo je do neobjašnjivog pada u ostatku meča, što su gosti i te kako znali da iskoriste, te na kraju ubjedljivo slave.

Topili su prednost domaćina, a od sredine druge četvrtine na parketu Borika su se pitali samo gosti.

Prednost je rasla u jednom trenutku i do plus 23, ali su domaći uspjeli koliko-toliko smanjiti zaostatak u finišu meča.

Bio je ovo peti vezani poraz Borca u Ligi BiH i Banjalučani se trenutno nalaze na omjeru od 3 pobjede i pet poraza.

Na kraju najefikasniji u redovima Borca, i jedini dvocifreni, bio je Boris Dragojević sa 11 poena, a Amsal Delalić je dodao 9.

U pobjedničkom timu istakao se Hadžifejzović sa 15 poena i 9 skokova, dok su Božović, Ilić i Zubac dodali po 12.

Borac u narednom kolu očekuje još jedan težak izazov, pošto će gostovati ekipi Slobode, a trenutno se crveno-plavi nalaze devetom mjestu tabele.