SRPSKI DERBI U FINALU Borac srušio Bosnu u majstorici i zakazao duel sa Igokeom za titulu

Košarkaši Borca plasirali su se u finale prvenstva BiH, nakon što su u odlučujućoj utakmici polufinala savladali ekipu Bosne rezultatom 87:80.

Putnik u finale odlučivao se u popularnoj majstorici, pošto su obje ekipe odbranile domaći teren, a Borac je u neizvjesnoj završnici u Boriku odnio trijumf.

Banjalučani će tako na megdan ekipi Igokee koja je bila bolja od Širokog u dva meča.

Odlicna košarka viđena je u prvih 10 minuta, mnogo pogođenih trojki i sa jedne i sa druge strane pred dobro popunjenom dvoranom Borik. Ekipe su se konstantno smjenjivale u vođstvu, a Bosna je prvi period završila sa minimalnom prednošću 21:22.

Odlican intenzitet se nastavio i u drugoj dionici. Borac je nešto bolje startovao i imao vođstvo, ali su se iskusne Sarajlije odličnim šutem kako spolja tako i unutar reketa vraćali u život. Ponovo su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom 40:40.

Bosna je bolje otvorila 3. četvrtinu, Studenti su otišli i na 10 razlike prednosti, ali se Borac u finišu trećeg perioda sjajnom odbranom i dobrim rješenjima u napadu vratio u meč, pa je Bosna imala minimalnu prednost 65:66 pred odlučujuću četvrtinu.

Velike rezultatske oscilacije vidjeli smo u posljednjem periodu. Borac je na 4 minuta prije kraja stekao osam poena prednosti, kada je na semaforu pisalo 80:72 i činilo se da će mirno privesti utakmicu kraju. Ipak Bosna se vratila u samom finišu, prišla na dva poena zaostatka i uvela meč u penal završnicu. Ipak Borac je odbio nalet i došao do velike pobjede i finala.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Džejrod Vest sa 21 poenom, a Vuk Bošković dodao je 15. Na drugoj strani blistao je Vojin Ilić sa 22 poena.