IGRAĆE SE MAJSTORICA Bosna lako slavila protiv Borca i izborila odlučujući meč za finale

Košarkaši Borca poraženi su u drugoj utakmici polufinala košarkaškle lige Bih, a od njih je na domaćem parketu bila bolja ekipa Bosne.

Studenti su zasluženo slavili sa 74:60 i tako izborili majstoricu koja će se igrati u Boriku.

Nakon što je Borac tijesno slavio u prvoj utakmici, danas smo gledali potpuno drugačiji meč.

Bosna je od samog starta nametnula svoj ritam, a prvu dionicu riješila je u svoju korist rezultatom 18:13. Nisu izabranici Zorana Kašćelana imali odgovor ni u drugom periodu, ap se na poluvrijeme otišlo rezultatom 39:28.

Nastavila je Bosna da dominira na parketu u trećoj četvrtini, kada su predvođeni Vojinom Ilićem dostigli i maksimalnih 15 poena razlike, a sa 56:42 ušli su u miran posljednji period.

Bilo je jasno da Banjalučani ne mogu da se vrate iz ovolikog rezultatskog deficita, a Bosna je na kraju slavila 76:60 i seriju ponovo preselila u Banjaluku.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Vojin Ilić sa 17 poena, dok je Radoš Šešlija u redovima Bora postigao 12.