Derbi kola pripao studentima: Leotar na svom parketu poražen od Bosne

Košarkaši Leotara poraženi su na svom parketu od ekipe Bosne sa 90:78 u 6. kolu Lige BiH.

Derbi kola opravdao je svoja očekivanja, a više staloženosti imali su gosti iz Sarajeva, te zasluženo slavili.

Bosna je od samog starta stigla do dvocifrene prednosti, ali se domaći nisu predavali. Do poluvremena su uspjeli nadoknaditi minus od 11 poena, te čak i povesti pred kraj prvog poluvremena, ali više od toga nisu uspjeli.

Ponovo su košarkaši Bosne došli do velike prednosti, a Leotar uz očajan šut sa linije penala, nije mogao uvesti meč u neizvjesnu završnicu.

Do pobjede su Bosnu predvodili Dontaj Karuters sa 22 poena, Jure Zubac je dodao 19, te 9 skokova.

Kod domaćih bolji od ostalih je bio Marko Rikalo sa 18 koševa, dok je Đorđe Gobović upisao 13.

Leotar i Bosna sada imaju isti učinak od 3 pobjede i 2 poraza.