BIVŠI NBA IGRAČ SRUŠIO BORAC Vojvodina bolja od Banjalučana u ABA 2 balonu

Košarkaši Borca poraženi su od ekipe Vojvodineu ABA 2 balonu koji se ove sedmice odigrava u Širokom Brijegu.

Vojvodina je na kraju slavila rezultatom 63:70, a po četvrtinama je bilo 19:17, 9:23, 16:16, 19:14

Banjalučani su sjajno odigrali prvi period gdje su imali čak i prednost od 7 poena razlike, a sa dva poena razlike otišli su u drugi period.

I ta druga četvrtina bila je ključna u porazu izabranika Zorana Kašćelana, jer je Vojvodina serijom 14-0 stekla ozbiljnu prednost.

I uspjeli su crveno-plavi da pariraju protivniku u nastavku, ali ne i da uhvate priključak za Vojvodinom, koja je u nastavku sa lakoćom održavala prednost.

U posljednjoj dionici Borac je samo smanjio prednost, ali nisu imali snage za preokret, pa je meč završen rezultatom.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Džered Kaningem nekadašnji NBA igrač koji je postigao 19 poena u dresu Vojvodine. Sa druge strane Amsal Delalić i Džerod Vest postigli su po 15 poena za Banjalučane.

Borac je upisao četvrti poraz u ABA 2 ligi, a ima i dvije pobjede, dok je Vojvodini ovočetvrta pobjeda uz jedan upisan neuspjeh.

U narednom kolu Borac će u četvrtak igrati protiv ekipe TFT Skoplja, dok će se Vojvodina sastati sa Podgoricom.