SOKOLOVI POKAZALI KARAKTER Slavija u derbiju začelja zaledila Posušje na minus 21

Košarkapi Slavije upisali su veoma važan trijumf za nastavak takmičenja u Ligi BiH.

Sokolovi su na svom terenu savladali konkurenta u borbi za opstanak, ekipu Posušja sa ubjedljivih 21 razlike. Na kraju meča rezultat je glasio 86:65, a po četvrtinama je bilo 20:15, 22:26, 20:6 i 24:18.

Izabranici Aleksandra Vržine su sredinom treće četvrtine došli do dvocifrene prednosti, koja je samo rasla do maksimalnih plus 21.

Najefikasniji u redovima Slavije bio je Aleksandar Ilić sa 16 poena, dok su Bah i Elez dodali po 14.

U ekipi Posušja istakao se Mart Rašavn sa 24 koša, a Zovko i Miličević su upisali dabl dabl učinke sa 18, odnosno 13 poena i po 10 skokova, ali nedovoljno da ozbiljnije priprijete.

Slavija se na tabeli izjednačila sa Posušjem, Mladošću i Prijedor-Spartakom sa po 3 pobjede, a u narednom kolu će gostovati Orloviku.