LIGA ŠAMPIONA Slavija zaustavila Barselonu, Lajpcig blizu naredne faze

Slavija je šokirala Barselonu! Hrabrom igrom češki tim je došao je do boda na gostovanju nakon što je odigrao 0:0 i zakomplikovao je situaciju u ovoj grupi.

FOTO EPA/ALEJANDRO GARCIA

Slavija je odigrala veoma hrabro. Češki tim je nastojao da iznenadi Barselonu visokim presingom i stvarali su puno problema. Domaći tim je imao loptu više u posjedu, ali nije pronašao pu do mreže koju je odlično čuvao Ondrej Kolarž.

Najbolju šansu domaći tim je imao kada je Mesi pogodio prečku u prvom dijelu. Kolarž se istakao u finišu prvog poluvremena kada je odbranio udarac prvo Mesija, a zatim i Pikea nakon kornera.

U nastavku pritisak Barselone, koja je zatresla mrežu u 58. minuti. Međutim sudija Oliver je opravdano poništio jer je Mesi kod dodavanja Vidalu bio u nedozvoljenoj poziciji. Fati je sjajno proigrao Argentinca u 77. minuti kada se još jednom istakao Kolarž.

Red Bul Lajpcig je pobjedom u Sankt Petersburgu protiv Zenita 2:0 napravio veliki korak ka narednoj fazi. Njemački tim je bio puno bolji a već u 14. minuti poništen im je gol. Marsel Halstenberg je zatresao mrežu, ali je pri tome igrao rukom, pa je gol poništen.

A onda drama u finišu prvog dijela. U sudijskoj nadoknadi Azmun je imao veliku šansu nakon dodavanja Dzjube i nije bio precizan. Kazna je odmah uslijedila. Sabicer je šutirao, na odbijenu loptu došao je Deme i zatresao mrežu.

Azmun je postao tragičar meča. U 61.minuti je bio sam ispred golmana gostiju koji je odbranio njegov udarac. I kao i u prvom dijelu gosti su to kaznili brzo golom koji je postigao Marsel Sabicer.