Košarka

(VIDEO) "Treba da idem na terapije" Luka Dončić nakon nevjerovatne utakmice zabrinuo navijače povredom

Luka Dončić je odveo Sloveniju u četvrtfinale Eurobasketa. Košarkaš Los Anđeles Lejkersa je odigrao odličan meč protiv Italije - ali je i zabrinuo navijače mogućom povredom.

Luka Dončić u meču s Italijom
FOTO: TOMS KALNINS/EPA

Bilo je teško, veoma fizički meč, znamo da Italija ima mnogo aduta, na kraju smo izdržali. Mislim da momci igraju sjajno. Ovdje ili svi gubimo ili svi pobjeđujemo, nema pojedinca, tako da svaka čast svima, svako igra za tim – sumirao je utiske Dončić.

U jednom trenutku, na kraju prve četvrtine, jasno je svima bilo da Luka ima određenih problema.

Pročitajte još

Da, boli me dosta. Treba sad da imam terapije, ali biće dobro.

Naredni protivnik Slovenije biće svetski šampion Nemačka. Od početka, kao što sam rekao pre prvenstva – mi verujemo i idemo dalje. Znamo da nas čeka vrlo težak meč protiv Nemačke, ali ćemo dati sve od sebe.

Objasnio je Dončić i šta to izdvaja “zmajčeke” u odnosu na druge timove. Svi igraju zajedno i dobro se slažemo. Hemija je vrhunska. Normalno, nekada se svađamo, ali to je deo sporta. Na terenu želimo samo da pomognemo jedni drugima. Tako da, još jednom svaka čast momcima. Stvarno svaka čast – zaključio je Luka.