Mančester siti prvak svijeta: Građani ubjedljivo razbili Fluminense i ispisali najveći uspjeh u istoriji kluba

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su titulu klupskog prvaka svijeta pošto su u Džedi savladali ekipu Fluminensea rezultatom 4:0.

Izabranici Pepa Gvardiole opravdali su ulogu favorita protiv prvaka Južne Amerike koja je pokušala da sa inovativnom strategijom trenera Fernanda Diniza pomrsi račune “građanima”.

Malo je reći da u tome nije uspio.

Nije prošao ni čitav minut kada je Siti stigao do vođstva, nakon šuta Akea koji je pogodio stativu, lopta se odbila do Hulijana Alvareza koji je neometan grudima sproveo loptu u mrežu.

Pokušavao je Flumiense da iznese loptu iz posljednje linije prilično nekonvencinalnim metodama, stvarajući višak na sopstvenoj polovini, ali to im je stvaralo ogromne probleme.

Iz jedne takve situacije u 27. minutu, lopta je stigla do Fila Fodena, a nesrećnim potezom kapitena Nina Fluminense je postigao autogol.

Već tada je bilo jasno da će Brazilci teško do čuda jer praktično da nisu ni stvorili neku izglednu šansu, a Fil Foden je i sam zatresao mrežu rivala u 72. minutu i tako stavio tačku na svaku dilemu oko pitanja pobjednika.

Na kraju, vidjeli smo i pravi krah Fluminensea koji je do kraja meča primio i četvrti gol koji je u 88. minutu postigao Hulijan Alvarez, prenose Sportske net.