MEČ DANA Njemačka na krilima Šredera savladala Kengure

U istinskom derbiju dosadašnjeg dijela prvenstva, gdje smo vidjeli najneizvjesniji duel režiran od strane dvije izuzetno kvalitetne ekipe, Australije i Njemačke, a "panceri" su odnijeli trijumf rezultatom 82:85.

Australijanci i Njemci

Od prvog do posljednjeg minuta utakmice imali smo prilike da gledamo istinsku dramu i rezultatsku klackalicu, raspoložene igrače na obje strane, kao i pregršt kvalitetnih poteza košarka nam je donijela ono najbolje što ima.

U tom odnosu snaga bolje se snašla selekcija Njemačke, koja je zabilježila svoju drugu pobjedu na ovogodišnjem Mundobasketu.

Predvodnik kod pobjedničkog sastava bio je Denis Šruder sa 30 poena, a podršku je imao u Maodo Lou, koji je dodao 20.

Sa druge strane, kod Australije najefikasniji je bio Peti Mils sa 21 poenom, a pratio ga je Džoš Gidi sa četiri poena manje.

Šta smo sve vidjeli u prvoj dionici međa između Australije i Njemačke, vrlo vjerovatno je da o tome može da se napiše zaseban tekst. “Panceri” su mnogo bolje otvorili meč, došli i do dvocifrene prednosti, ali je onda na snagu stupio Peti Mils, koji je sa 13 poena vratio “kengure” u meč, a do kraja prvog perioda uspjeli su da čak dođu i do preokreta i vođstva.

Istinski kvalitetnu košarku gledali smo u prvom poluvremeu u najzanimljivijem meču današnjeg dana. Njemačka je u drugoj dionici uspjela da ispravi sve greške iz prve, te da na veliki odmor ipak odnese prednost, i to od pet poena. Denis Šruder apsolutni  lider “pancera”, ujedno i najbolji strijelac susreta, pošto je već nakon 20 minuta košarke bio na kontu od 18 poena.

Nakon pola sata košarke, Australija je bila tim koji se nalazio bliže pobjedi u istinskom mini derbiju današnjeg dana na Mundobasketu. Prilično lošu napadačku treću dionicu odigrala je selekcija Njemačke, što je “kengurima” pružilo mogućnost da to iskoriste i nađu se u boljoj poziciji od rivala pred sam finiš meča, navodi Sportal.

Početak četvrte četvrtine bio je prilično loš za Australiju, pošto su Njemci serijom 10:0 uspjeli da dođu do šest poena prednosti. Ipak, “oziji” su se brzo vratili i ponovo doveli utakmicu u rezultatski egal, koja je na snazi bila sve do kraja meča.