MEČ ZA ZABORAV Nula u duelu Maroko - Hrvatska

Maroko i Hrvatska su odigrali meč za zaborav na Mundijalu. Treći meč u Kataru koji je završen bez golova.

Maroko je tokom meča bio nešto konkretniji i opasniji a jedino vrijedno pomena bili su pokušaji Mazrauija i Hakimija kada se u oba slučaja istakao golman Hrvatske Livaković. Afrikanci su odlično zaustavili Luku Modriča koji nije uspio da poveže redove Hrvatske.

Hrvatska je imala samo jednu pravu šansu i to u finišu prvog dijela kada je Bonu odbranio pokušaj Vlašića.

U narednom kolu Hrvatska igra protiv Kanade a Maroko protiv Belgije.

Još šest minuta sudijske nadoknade.

88.min – I dalje nema prilika. Sve smo bliži još jednom remiju bez golova na Mundijalu.

Marokanci su odlično zaustavili Luku Modrića, koji ne uspijeva da poveže redove Hrvatske.

Livaja mijenja Kramarića.

65.min Hakimi je sjajno šutirao i Livaković je još jednom dobro intervenisao.

63.min – Ponovo je bilo opasno pred golom Hrvatske. Srećom po Hrvatsku napadači Maroka nisu stigli do lopte.

51.min – Dobar napad Maroka! Mazraui je bio u dobroj prilici, šutirao je a Livaković dobro intervenisao. Nakon toga je zaprijetila i Hrvatska. Puno bolji start drugog dijela.

Na poluvremenu selektor Hrvatske Zlatko Dalić je izvršio izmjenu i na teren poslao Marija Pašalića. Počelo je drugo poluvrijeme.

45.min – Najveća šansa na meču i sjajna odbrana golmana Maroka Bonua nakon pokušaja Vlašića. Odmah zatim pokušao je Modričudarcem sa ivice šesnaesterca.

44.min – Maroko je puno opasniji u dosadašnjem dijelu meča. Ipak, Afrikanci ponekad bespotrebno komplikuju u završnici i nisu uspjeli da zaprijete Livakoviću.

30.min- Hrvatska mirno organizuje napade. Nastoje da ne griješe, mada u završnici nemaju ideje kako da dođu do gola.

17.min – Ivan Perišić je umalo iznenadio golmana Maroka udarcem iz daljine. Malo je nedostajalo da Hrvatska dođe do prednosti.

14.min – Za sad bez pravih prilika. Maroko nešto konkretniji u završnici ali nije bilo opasnosti po gol Hrvatske i golmana Livakovića.

5.min – Reprezentacije su krenule otvoreno u ovaj duel.

Počeo je meč.

Svjetski vicešampioni izveli su najjaču moguću postavu, u kojoj opasnost prijeti sa svih strana. U timu afričke selekcije igraju poznata premijerligaška imena, ali i zvijezde ostalih evropskih klubova. Najpoznatiji i ujedno najopasniji su svakako Hakimi i Zijeh.

Aktuelni svjetski vicešampion dolazi kao popularni “dark horse” na ovo Svjetsko prvenstvo, s obzirom da nisu visoko kotirani pred početak ovog Mundijala.

Ekipu koja ima Luku Modrića, koji je u Rusiji 2018. godine vodio ovaj tim do samog finala, nikada ne treba otpisati.