Mesi PONIZIO Van Gala poslije utakmice, prišao klupi i poručio: Gdje si sad, zašto ćutiš?! (VIDEO)

Lionel Mesi nije bio zadovoljan komentarima koji su stizali iz tabora Holandije pred četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Argentina se plasirala u polufinale pošto je poslije boljeg izvođenja penala savladala “Lale”. Iako su „gaučosi“ do 83. minuta vodili sa 2:0, uspeli su Holanđani da se vrate, te do isteka desetog minuta nadoknade izjednače na 2:2. Tim rezultatom završeni su i produžeci.

Mesi je u prvih 90 minuta zabilježio asistenciju i gol, a pogodak je proslavio uz ne tako suptilnu poruku klupi rivala.

Poslije meča je fudbaler Pari Sen Žermena otkrio zbog čega je bio ogorčen, a posebno je bio ljut na selektora protivničkog tima Luisa van Gala.

– Osjetio sam nepoštovanje Van Gala u njegovim komentarima prije utakmice, a neki njihovi igrači su pričali previše tokom meča. Uvijek poštujem sve, a želim da i oni mene poštuju. Van Gal nije imao poštovanja prema nama – istakao je Mesi.

Van Gal je uoči četvrtfinala sugerisao da je Mesi malo pomogao svom timu kada lopta nije u njegovom posjedu, a Leo je imao šta da mu kaže.

Kapiten Argentine nije bio zadoovljan ni poslom koji je uradio sudija Antonio Mateu Laos.

– Ne želim da pričam o sudijama, jer ne mogu da budem iskren. Ali FIFA mora da razmisli, izabrali su sudiju koji nije dorastao ovom zadatku – dodao je Mesi, prenosi Sportal.