Milvoki ne može bez Janisa: Bruks isključen zbog udaranja Lebrona, Lejkersi preživjeli nevjerovatnog Moranta (VIDEO)

Majami Hit ipak je pronašao način da savlada Milvoki Bakse i povrati vođstvo u seriji plej-ofa Istočne konferencije.

Lebron Džejms

Los Anđeles Lejkersi ostavili su Memfis Grizlise na samo devet poena u prvoj četvrtini i stigli do prednosti od 2-1 u svojoj seriji.

Džimi Batler je zbog povrede morao da napusti teren ranije, ali je sa 30 poena pomogao Majamiju da slavi protiv prvog nosioca 121-99 i stekne vođstvo od 2-1 u pobjedama.

Ali ono što je trebalo da bude slavlje poslije utakmice –  bilo je sve samo ne to, pošto je Viktor Oladipo otišao u svlačionicu u četvrtoj četvrtini poslije povrede koljena, navodi Sportal.

Povrede su sada postale najveća priča u ovoj seriji. Baksi su drugi uzastopni meč igrali bez Janisa Adetokumba, koji ima probleme sa povredom leđa još od prve utakmice.

Pobjedi Hita, uz pomenutog Batlera, doprinjeli su Dankan Robinson sa 20 poena i Kajl Lauri sa 15. U poraženom timu se istakao Kris Midlton sa 23 poena, Džru Holidej je imao 19.

Sa ovom pobjedom, Majami je na pola puta do velikog iznenađenja i eliminacije prvog nosioca – samo pet puta se u istoriji NBA lige (od kada se plej-of igra sa 16 timova), dogodilo da osmi tim eliminiše prvog favorita.

Četvrta utakmica na programu je za dva dana. Pobjednik serije biće ekipa koja prva dođe do četiri pobjede.

Entoni Dejvis je imao 31 poen i 17 skokova, Lebron Džejms je završio sa 25 poena pošto je Dilon Bruks izbačen jer ga je udario u prepone, a Los Anđeles Lejkersi su preživjeli sjajnu četvrtu četvrtinu Dža Moranta i pobijedili su Memfis Grizlise 111:101 za vođstvo od 2-1 u svojoj seriji plej-ofa.

Morant je postigao 45 poena po povratku na teren, a ubacio je čak 22 uzastopna poena tokom svoje fantastične četvrte četvrtine. Imao je i 13 asistencija i devet skokova, ali drugi igrači Grizlisa nisu mogli da se vrate u igru do kraja nakon što su u prvoj četvrtini postigli samo devet poena.

Lejkersi su već u prvoj dionici stekli ogromnu prednost i uspjeli su da je sačuvaju do samog kraja. Ekipa iz Los Anđelesa je izjednačila NBA rekord sa 26 poena prednosti (35:9).

Meč je obilježilo i isključenje Bruksa početkom treće dionice, koji je udario Lebrona u prepone. Sudije su odlučile da ga isključe iz igre poslije kratkog video pregleda.

Četvrta utakmica igra se u ponedeljak uveče u Los Anđelesu.