Može li Borac iskoristiti lošu formu: Austrija Beč ubjedljivo poražena na startu šampionata

U prvom kolu austrijske Bundeslige, Šturm je ubjedljivo slavio na gostovanju Austriji u Beču sa 3:0.

Tim iz Graca poveo je u devetom minutu meča golom reprezentativca BiH Jusufa Gazibegovića.

U 33. minutu, domaćin je ostao sa deset igrača pošto je crveni karton dobio Martins.

To je znatno olakšalo posao gostima koji samo pet minuta kasnije vode 2:0, strijelac je Vlodarčik.

Konačan rezultat postavio je Afengruber u 60. minutu.

Austrija definitivno nije dobro započela ovu sezonu, a protiv Banjalučkog Borca iako su bili veliki Favoriti nisu se naigrali, ali su ipak došli do pobjede golom u sudijskoj nadoknadi.

Revanš meč igra se 3. avgusta i biće to dobra prilika da crveno-plavi naprave iznenađenje i iskoriste spor početak favorizovanih Austrijanaca.