Murinjo se izvukao: Roma lako sa Kaljarijem za pomak prema gornjem dijelu tabele

Fudbaleri Rome sa 4:1 su pobijedili ekipu Kaljarija u osmom kolu Serije A.

Žoze Murinjo

Roma je u 19. i 20. minutu došla do dva gola prednosti.

Prvo je Auar iskoristio odličnu asistenciju Spinacole i doveo svoj tim u vođstvo, a u sljedećem napadu je Lukaku pogodio za 2:0.

U 51. minutu poslije asistencije Paredesa, Paolo Dibala je dao gol za nedostižnih 0:3.

Loša vijest za Murinja bila je povreda Dibale koji je morao da napusti teren u 40. minutu kada ga je zamijenio Beloti.

Paredes je u 59. minutu upisao novu asistenciju poslije koje je Romelu Lukaku drugi put zatresao mrežu.

Počasni gol za Kaljari je postigao Nandez u 86 i to sa penala.

Roma će poslije reprezentativne pauze na svom terenu dočekati Moncu, dok Kaljariće gostovati Salernitani.

Roma na startu sezone bilježi loše rezultate, pa se već pričalo o potencijalnoj smjeni Žozea Murinja, ali je iskusni Portugalac ovom pobjedom izbjegao takvu sudbinu.