Na kraju osvojili bod: Stanković i Sampdorija srušili negativan rekord Serije A

Fudbaleri Sampdorije srušili su negativan rekord Serije A u prvom poluvremenu utakmice sa Lećeom, ali su poslije toga došli do boda na nevjerovatan način.

Dejan Stanković širi ruke

Tako su barem malo nabacili osmjeh na lice njihovog trenera Dejana Stankovića (1:1).

Tokom prvih 45 minuta vidjeli smo čak 21 šut ka golu Stankovićeve ekipe, što nije nikada viđeno u istoriji Serije A.

Srećom po goste, pa je samo jedan udarac završio u golu i to onaj iz 33. minuta kada je Asan Sesaj uspio da zatrese mrežu.

Za razliku od prvog, drugo poluvreme je izgledalo daleko polje po tim sa Sardinije. Da li je Stanković uspio da ih motiviše ili šta drugo, tek Sampdorija je u nastavku poslije velikog čuda došla do izjednačenja i boda.

Mateo Gabijadini je u 75. minutu susreta asistirao Heseu za pogodak, a Sampa je do kraja meča imala i malo sreće, pošto je VAR poništio gol Lećea iz 83. minuta zbog ofsajda.

Sampdorija je sada na 16 bodova, deset manje od sigurne zone na osam kola do kraja. Sa druge strane, ekipa Lećea ima 28 bodova i bježi od Verone pet bodova, pošto je ovaj tim prvi ispod crte, piše Telegraf.